Dom i wnętrze

Jakie są popularne rodzaje wanien?

Materiał wykonania

Jeszcze kilka lat temu wiele osób remontując lub urządzając łazienkę, rezygnowało z wanien na rzecz prysznica. Obecnie wanny powoli wracają do łask i znów cieszą się rosnącą popularnością. Duża ilość produktów dostępnych w sklepach z armaturą sanitarną sprawia, że wybór idealnego modelu nie jest zadaniem łatwym.

Wybierając wannę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Dawniej największą popularnością cieszyły się wanny żeliwne. Produkty te są trwałe i długo utrzymują ciepło. Ich podstawową wadą jest jednak duży ciężar.

Alternatywą dla nich stały się wanny stalowe emaliowane. Wanny stalowe są lżejsze od żeliwnych, a dodatkowo trwałe i odporne na czyszczenie. Niestety woda w takich wannach szybko stygnie. Obecnie największą popularnością cieszą się wanny akrylowe, które mają wiele zalet. Wykonane z dobrej jakości to produkty trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Produkty te wyróżniają się również dobrą izolacją akustyczną i termiczną.

Kształt i wygląd

Decydując się na zakup wanny, warto również zwrócić uwagę na jej kształt oraz wygląd. Nadal największą popularnością cieszą się wanny prostokątne montowane przy ścianie. Klienci coraz chętniej korzystają również z wanien narożnych (trójkątnych, pięciokątnych lub sześciokątnych).

Osoby szukające stylowych i niebanalnych produktów mogą postawić na wanny okrągłe, montowane w podłodze lub wolnostojące. Chociaż wydaje się, że wanny wolnostojące powinny być tańsze od tych tradycyjnych, zazwyczaj ich cena jest dużo wyższa.

Żeby znaleźć wysokiej jakości wanny wolnostojące w dobrej cenie, warto zajrzeć do sklepów internetowych, gdzie znaleźć można prawdziwe perełki. Wybierając wannę, dobrze również zwrócić uwagę na jej dodatkowe funkcje. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się te z hydromasażem, w których można się skutecznie zrelaksować po trudach pracy.

Tekst powstał we współpracy z eLazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji