Dom i wnętrze

Jakie meble pasują do przedpokoju?

Przedpokój to bardzo istotne miejsce w każdym domu, choć zwykle niedoceniane. Jak sama nazwa wskazuje stanowi miejsce reprezentujące cały dom i jednocześnie wstęp do dalszego jego poznawania. Tym samym jest wizytówką oraz pierwszym pomieszczeniem, które widzą goście. W zależności od metrażu obiektu mieszkalnego, w przedpokoju jest różna przestrzeń do zagospodarowania. To decydujący czynnik w wyborze mebli oraz aranżacji.

Co oprócz szafy?

W wielu domach przedpokój wypełnia szafa: przesuwna lub tradycyjna, w której można umieścić okrycie wierzchnie członków rodziny, jak i pojawiających się w domu gości. Z różnych względów (często tych powierzchniowych) szafy zastępują wieszaki. Ich różnorodność na rynku wnętrzarskim jest spora i każdy znajdzie model najbardziej odpowiadający swojemu gustowi. Kiedy zamiast szafy, w przedpokoju pojawia się wieszak, niezbędna może być szafka na buty, która uporządkuje obuwie i pozwoli na schowanie ich.

Bardzo przydatne w przedpokoju jest lustro, dzięki czemu każdy może subiektywnie ocenić, jak prezentuje się przed opuszczeniem domu. Czasami są to lustra stojące, czasami mniejsze wiszące lub pokrywające frontową część zabudowanych szaf. Inne meble, które pasują do przedpokoju to także fotele i stolik.

Można na nich przyjmować gości, kiedy nie ma się ochoty zapraszać ich dalej lub samemu usiąść na nim, gdy zawiązujemy buty lub czekamy aż reszta rodziny zbierze się do wyjścia. Niewątpliwie jednak najpopularniejszą grupę mebli pasujących do przedpokoju, stanowią te do przechowywania ubrań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji