Dom i wnętrze

Jaki kociołek do ogniska wybrać?

Spędzanie czasu w plenerze oraz wspólne biesiadowanie to ulubione zajęcie bardzo wielu Polaków. Nie dziwi zatem fakt, że znaczna część z nich decyduje się na zaaranżowanie w przydomowym ogrodzie lub na działce miejsca na ognisko. Doskonałym dodatkiem do niego jest specjalny kociołek, który pozwala na przygotowanie rozmaitych dań mięsnych, zup i gulaszów. Warto postawić w szczególności na model żeliwny, dostępny m.in. na stronie https://es-er.pl/kociolki_wegierskie_zeliwne,204756,2,1.html.

Prosty sposób na pyszne potrawy

Jeśli zastanawiamy się nad porządnym kociołkiem do ogniska, to w pierwszej kolejności powinniśmy się koniecznie zainteresować konstrukcjami żeliwnymi z wnętrzem pokrytym emalią – zarówno ustawianymi bezpośrednio na ogniu, jak i wiszącymi na stelażu. Są to obecnie najczęściej wybierane naczynia tego typu, ponieważ charakteryzują się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia i łatwością w obsłudze, a na dodatek dają gwarancję przyrządzenia dań o niepowtarzalnym smaku oraz aromacie (pieczonki, duszonki, zapiekanki mięsne i warzywne, leczo, bigos, fasolka po bretońsku, zupa gulaszowa itp.).

Alternatywę stanowi nieco mniejszy kociołek węgierski podwieszany na specyficznym trójnogu. W tym przypadku podstawową zaletą jest możliwość bezproblemowego kontrolowania temperatury wszelkich potraw. Przy zakupie omawianego naczynia zaleca się również nabycie kilku niezwykle użytecznych akcesoriów, które w znacznym stopniu ułatwią jego obsługę. Mowa tutaj zwłaszcza o solidnej pokrywie z uchwytem, rączce do przenoszenia oraz stojaku stołowym do serwowania przygotowanych na ogniu pyszności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji