Życie i człowiek

Jaka powinna być dziecięca czapka na lato i zimę

Czapka jest jedną z tych części ubioru, które dziecko powinno nosić przez cały rok. Zarówno w zimie, jak i w lecie, spełnia ona funkcje ochronne. W miesiącach zimowych czapka chroni najmłodszych przed niskimi temperaturami i silnym wiatrem. W lecie pomoże zapobiegać oparzeniom słonecznym. Jaką czapkę wybrać, aby zapewnić naszym pociechom najlepszą ochronę?

Mrozy nam nie straszne

Wybierając dla dziecka odpowiednie nakrycie głowy na zimę, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby zapewniało ono ciepło. W trakcie tej pory roku chcemy zapobiec odmrożeniom czy chorobom uszu, a czapka będzie naszym najlepszym sprzymierzeńcem. Ważny jest także materiał, z którego wykonane są czapki na zimę. Dobrym wyborem będzie polar, wełna lub bawełna. Czapki takie najlepiej ogrzeją głowę naszych pociech. Skoro wybraliśmy już materiał, czas na fason. Dziecięca moda jest bardzo różnorodna. Możemy kupić czapkę z pomponem, ze sznurkami, gładką lub wzorzystą. Możemy również pozostawić wybór samemu zainteresowanemu.

Ochrona przed słońcem w lecie

W miesiącach letnich funkcją czapki nie będzie już zatrzymanie ciepła – tym razem powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby nakrycie głowy przede wszystkim przepuszczało powietrze. Czapki dla dzieci na lato powinny być zatem wykonane z cienkiego, naturalnego materiału. Taka czapka nie tylko będzie dla dziecka wygodna, ale uchroni je również przed przeciągami oraz promieniami słonecznymi. Wybór letnich czapek na sklepowych półkach jest ogromny. Każdy maluch z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji