Życie i człowiek

Jak cieszyć się pięknymi włosami po chemioterapii?

Choroba to dla każdego ciężkie doświadczenie, szczególnie kiedy są to dolegliwości onkologiczne. Szczęśliwie, medycyna ciągle robi postępy w tej dziedzinie i wyleczalność jest coraz większa, w niektórych przypadkach bliska 100%. Nadal jednak najpopularniejszą metodą leczenia raka jest chemioterapia, której skutkiem ubocznym jest utrata włosów. To kolejny stres, szczególnie dla kobiet. Czy zawsze musi to być dodatkowe utrudnienie dla chorego?

Peruki jak prawdziwe włosy

Producenci peruk zrobili ogromne postępy w ostatnich latach i często ich produkty trudno odróżnić od prawdziwych włosów. W związku z tym uciążliwości związane z leczeniem raka nie muszą być powiększane przez wypadające kosmyki. Peruki po chemioterapii całkowicie ukryją ich brak, a co więcej, mogą chorej osobie nadać nowego atrakcyjnego wyglądu.

W sprzedaży dostępne są produkty imitujące nie tylko ciekawe fryzury, ale także oryginalne kolory włosów. Z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego do figury, kształtu twarzy i oczekiwań klientki – np. w kolorze blond, beżowy blond, w ciemnym kolorze, imitujące naturalne odrosty i balejaż. Włosy krótkie i długie, proste i kręcone, fryzury z grzywką i bez. Można także zamówić perukę w jakimś oryginalnym kolorze jak np. platynowy blond. Wszystko zgodnie z charakterem i oczekiwaniami klientów.

Mimo że leczenie onkologiczne jest bardzo uciążliwe, odpowiednio dobrane peruki po chemioterapii znacznie obniżą stres związany z wypadaniem włosów. Dlatego warto zapoznać się z szeroką ofertą i dokonać wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji