Jak samodzielnie wymienić opony?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak samodzielnie wymienić opony?

W naszym kraju opony w samochodach osobowych zmienia się zazwyczaj dwa razy w roku – późną wiosną oraz przed nadejściem sezonu zimowego. Jest to istotne o tyle, że poszczególne modele różnią się pod względem budowy, zapewniając pojazdowi konkretne właściwości jezdne. Warto zainteresować się w szczególności konstrukcjami Handlopex opony tej marki charakteryzują się bowiem sporą uniwersalnością i ponadprzeciętną wytrzymałością. Znajdziemy je w licznych sklepach działających w internecie.

Procedura krok po kroku dla amatorów

Ogumienie można oczywiście wymienić w warsztacie motoryzacyjnym, ale znacznie bardziej oszczędnym rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie tej czynności, zwłaszcza że nie jest ona wybitnie skomplikowana. Wystarczy dysponować szeregiem niezbędnych narzędzi, do których zaliczamy: lewarek (model o nośności do dwóch ton), klucz krzyżowy 4-ramienny, klucz dynamometryczny, szczotkę drucianą, ołówek smarowy oraz rękawiczki. 

Pierwszym krokiem jest zostawienie auta na biegu i zaciągnięcie hamulca ręcznego. Następnie należy delikatnie poluzować wszystkie śruby w kołach za pomocą klucza krzyżowego, a także podnieść pojazd lewarkiem w taki sposób, aby ogumienie w ogóle nie dotykało ziemi. Kolejny etap polega na ponownym zastosowaniu klucza krzyżowego w celu ostatecznego usunięcia śrub, co pozwala na bezproblemowe zdjęcie kół z piasty. Zwieńczeniem całego procesu jest założenie nowych opon, precyzyjne dokręcenie śrub z użyciem klucza dynamometrycznego i całkowite obniżenie lewarka. Dodajmy, że firma Bfgoodrich wytwarza opony, które są wyjątkowo lekkie i poręczne, a przez to łatwe do wymiany.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprawdzona firma sprzątająca Warszawa – jak taką znaleźć?
Sprawdzona firma sprzątająca Warszawa – jak taką znaleźć?
Prawda jest taka, że jest wiele firm, które oferują tego typu usługi, problem w tym, że nie wszystkie z nich […]
Czego potrzebuje fryzjer do stworzenia dobrej fryzury?
Czego potrzebuje fryzjer do stworzenia dobrej fryzury?
Współczesne salony fryzjerskie zaskakują czystością i efektowną aranżacją. Wygodny fotel, duże lustro, przyjazna atmosfera. Ważną funkcję pełnią również profesjonalne narzędzia […]
Rodzaje pawilonów usługowych – czy opłaca się w nie inwestować?
Rodzaje pawilonów usługowych – czy opłaca się w nie inwestować?
Obecnie pawilony handlowe możemy spotkać nie tylko w dużych miastach. Sporo tego typu obiektów pojawia się w miasteczkach, a nawet […]
Ostatnie wpisy