Dlaczego warto chodzić na masaże?
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dlaczego warto chodzić na masaże?

Masaże to świetny sposób na relaks i odprężenie po długim dniu. Ale czy wiesz, że masaże mają również wiele korzyści dla Twojego zdrowia?

Terapia masażem jest stosowana od tysięcy lat jako forma medycyny alternatywnej. Udowodniono również, że pomaga w zwalczaniu bólu, problemach ze snem, napięciu mięśni, stresie i nie tylko.

Masaż jest również ważną częścią leczenia w terapii fizycznej, medycynie rehabilitacyjnej, chiropraktyce i innych praktykach medycyny alternatywnej. 

Oto niektóre z najlepszych korzyści, które znaleźliśmy z masażu:

Zmniejszenie stresu 

Masaż zmniejsza poziom kortyzolu (hormonu stresu) w organizmie. W rzeczywistości, badania wykazały, że masaże mogą zmniejszyć kortyzol nawet o 25 procent! Wysoki poziom kortyzolu może prowadzić do przyrostu masy ciała w okolicach połowy ciała, więc zmniejszenie tego hormonu może pomóc zapobiec przyrostowi masy ciała i utrzymać płaski brzuch.

Popraw jakość snu 

Dobry nocny odpoczynek jest niezbędny dla dobrego zdrowia – ale trudno go uzyskać, jeśli masz do czynienia ze stresem lub bólem. Wykazano, że masaże pomagają ludziom zasnąć szybciej i przespać całą noc lepiej niż tym, którzy nie korzystali z terapii masażem przed snem. Oznacza to, że każdego ranka będziesz budzić się z poczuciem odświeżenia, zamiast zmęczenia i szamotaniny.

Zmniejszenie bólu 

Terapia masażem od dawna jest stosowana jako skuteczna metoda leczenia przewlekłych stanów bólowych, takich jak zapalenie stawów.

Jeśli pragniesz skorzystać z tego rodzaju usług, to masaż Warszawa, jest miastem, w którym na pewno to osiągniesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Popularne stoki narciarskie w Austrii
Popularne stoki narciarskie w Austrii
Jednym z aktualnie najciekawszych i najbardziej rozwiniętych krajów w kategorii infrastruktury i całego zaplecza narciarskiego jest Austria. Może i ceny […]
Skuter do jazdy po mieście – na co zwracać uwagę przy zakupie?
Skuter do jazdy po mieście – na co zwracać uwagę przy zakupie?
Skuter to pojazd, który z roku na rok zyskuje w naszym kraju na popularności. Korzystają z niego przede wszystkim osoby […]
Innowacyjne sprzęty poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Innowacyjne sprzęty poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym
Progi zwalniające i lustra drogowe W ostatnich kilkunastu latach jakość polskich dróg znacząco się poprawiła. Pomimo tego nadal bardzo wiele […]
Ostatnie wpisy