Życie i człowiek

Co zrobić, żeby dziecko chciało uczęszczać na zajęcia w żłobku?

Żłobek to dla wielu rodziców jedyne rozwiązanie, które pozwala na powrót do pracy po urlopie macierzyńskim bądź tacierzyńskim. Z reguły do tego typu placówek przyjmowane są dzieci, które mają skończone kilka miesięcy (zwykle około roku). Wykwalifikowana kadra pracowników dba o wszechstronny rozwój dziecka, a także o to, by miało ono jak najlepszą opiekę. Dla wielu rodziców konieczność oddania swojego ukochanego dziecka do żłobka to bardzo duże przeżycie. Nie warto się jednak nadmiernie martwić, gdyż dziecko z pewnością będzie miało prawidłową opiekę oraz wróci do domu po kilku godzinach szczęśliwe i zmęczone dobrą zabawą.

Jak znaleźć najlepszy żłobek dla swojego dziecka?

Żłobki w naszym kraju dzielą się na te finansowane przez państwo, czyli tak zwane żłobki publiczne, jak i na prywatne. Z reguły w żłobkach państwowych rodzice zobligowani są do ponoszenia stałych opłat, a także kosztów codziennego wyżywienia. Najważniejszą kwestią jest prawidłowa adaptacja dziecka w placówce. Jeżeli zdecydujemy się na prywatny żłobek Mokotów posiada wiele tego typu placówek, które zadowolą każdego rodzica. 

Okres adaptacji dziecka do warunków opieki grupowej trwa zazwyczaj kilka tygodni. Każdy maluch początkowo jest w tym okresie dość płaczliwy oraz może przysparzać licznych trudności zarówno rodzicom, jak i opiekunom w placówce. Najbardziej problematyczną jednak kwestią jest fakt, że dziecko bardzo często na początku swojej przygody ze żłobkiem choruje. Nie ma jednak złotej recepty na wzmocnienie dziecięcej odporności niż po prostu przetrwanie tego trudnego okresu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji