W jakich warunkach sprawdzą się wózki widłowe?
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W jakich warunkach sprawdzą się wózki widłowe?

Wózek widłowy jest bezapelacyjnie najpopularniejszą maszyną, jaką możemy spotkać w takich miejscach jak magazyny czy sklepy. Pojazdy te służą przede wszystkim do ładowania i wyładowywania towarów na przykład z przestrzeni ładunkowej ciężarówek, ustawiania go w pryzmy w magazynie, czy też dostarczania z magazynu do części handlowej sklepu.

Wózki widłowe i niska temperatura

Warunki, w jakich muszą pracować wózki widłowe często charakteryzują się dużą zmiennością temperatur. Duże magazyny nie zawsze są ogrzewane, wobec tego, gdy pracownicy przychodzą na swoją ranną zmianę, wszystko wokół bywa skute lodem w czasie zimowych mrozów. W takich warunkach korzystanie z wózka jest utrudnione, z uwagi na to że trudniej odpalić silnik i w ogóle urządzenie nie zawsze chce działać poprawnie.

Bardzo ważnym jest zadbanie o to, by czujniki temperatury były sprawne, ponieważ dzięki temu sterownik silnika wdraża specjalną procedurę startu w warunkach bardzo niskiej temperatury, jak również może poprawnie zareagować na temperaturę zbyt wysoką.

Praca w bardzo wysokich temperaturach

Gdy mamy upalne lato, praca w magazynach i sklepach również musi się toczyć. Tutaj mamy drugą skrajność, jeżeli chodzi o warunki w jakich pracować muszą wózki widłowe. Tutaj bardzo ważne jest, by w maszynach sprawna była pompa do wody – tak potocznie nazywa się pompę cieczy w układzie chłodzenia. Można ją nabyć tutaj http://sklep.4lift.pl/content/11-pompa-wody-wozek-widlowy-nissan.

Obieg płynu przez układ i chłodnicę musi być zachowany przez cały czas, ponieważ w innym razie może dojść do zbyt dużego wzrostu temperatury silnika i jego uszkodzenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak złożyć dobry i niedrogi sprzęt komputerowy?
Jak złożyć dobry i niedrogi sprzęt komputerowy?
Komputer to urządzenie, które w dzisiejszych czasach znaleźć można niemal w każdym domu. Niestety dynamiczny rozwój technologii sprawia, że co […]
Męskie buty na wyjątkowe okazje
Męskie buty na wyjątkowe okazje
Decydując się na elegancki styl warto zadbać o dobrze dobrane obuwie. W szafie każdego mężczyzny, który chce ubierać się stylowo […]
Co pozwoli na zorganizowanie udanego i niepowtarzalnego przyjęcia?
Co pozwoli na zorganizowanie udanego i niepowtarzalnego przyjęcia?
Organizowanie przyjęć może być świetną zabawą i okazją, do popisania się kreatywnością oraz umiejętnością planowania. Zorganizowanie niepowtarzalnego wydarzenia, które na […]
Ostatnie wpisy