Życie i człowiek

Rozwój małego dziecka – jak połączyć zdobywanie wiedzy z zabawą?

Rozwój dziecka to bardzo skomplikowany i wieloetapowy proces, który rodzice mogą doskonale wspierać poprzez wybieranie odpowiednich zabawek. Warto pamiętać, że każdy maluch zdobywa nowe umiejętności we własnym tempie, dlatego nie powinniśmy nic przyspieszać. Zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym musimy podążać za naszą pociechą, to właśnie ona naprowadzi nas na trop gadżetów i rozmaitych akcesoriów, które wspomogą prawidłowy rozwój oraz zdobywanie wiedzy. Na rynku znajdziemy bardzo dużo zabawek. Jedne z nich są prostsze, drewniane, inne to urządzenia naszpikowane elektroniką. Niezależnie od tego, co wybierzemy, musimy zwracać uwagą na niezbędne atesty, materiały, z których poszczególne elementy są wykonane, jak też wiek do którego zabawka jest przeznaczona.

Najlepsze zabawki wspierające rozwój

Dla rodziców najlepsze zabawki to takie, które są wielofunkcyjne, a co za tym idzie, pozwalają zaoszczędzić pieniądze, jak i miejsce w mieszkaniu. Doskonałym przykładem będzie tu odpychacz dla dzieci. Jeździk pozwalający maluszkowi na poruszanie się po domu na pewno skradnie jego serce. Taki sprzęt zazwyczaj wyposażony jest w dodatkowe elementy umożliwiające szybką przemianę w pchacza, więc zabawka nie znudzi się dziecku przez długi czas.

Zabawką dającą wiele radości i możliwości są także sortery. Najlepiej wybierać takie, które mają ponumerowane klocki w różnych kolorach. Taki gadżet sprawdzi się w przypadku niemowlaków, jak i przedszkolaków. Tradycyjne, drewniane klocki też mogą wesprzeć rozwój dziecka. Poza tym, że wpływają korzystnie na tzw. drobną motorykę, pozwalają też na rozwijanie wyobraźni, naukę liczenia, jak również poznawanie kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji