Meble mają ogromny wpływ na klimat wnętrza. Bez odpowiedniego ich doboru, nie sposób stworzyć spójnej koncepcyjnie aranżacji. Nowoczesna kuchnia w stylu industrialnym kojarzy nam się z prostymi bryłami szafek, jednolitymi frontami bez dekoracji, chromowanymi dodatkami. We wnętrzach rustykalnych sprawdzą się duże stare kredensy czy proste dębowe stoły, ozdobione szydełkowym obrusem i glinianą cukierniczką. Ze stylem skandynawskim łączymy zazwyczaj jasne, sosnowe meble i proste, funkcjonalne wykończenia. Myśląc o meblach w stylu vintage, zwykle wyobrażamy sobie przestronne pokoje starych kamienic i meble, pasujące bardziej do muzeum niż do współczesnego salonu.
Meble w stylu vintage, zarówno oryginalne sprzed kilku dekad, jak i nowe, celowo stylizowane na starsze, mogą stanowić interesujący element również w przypadku wnętrz o charakterze nowoczesnym. Interesująco wygląda połączenie elementów vintage, na przykład kolorowego perskiego dywanu, z szarą surowością ścian i posadzek wnętrz industrialnych. Stare meble świetnie łączą się również z nowymi, pastelowymi elementami wystroju, utrzymanymi w stylu skandynawskim. Dzięki staremu fotelowi w zdecydowanym kolorze, pomieszczenia takie nabierają bardziej indywidualnego charakteru.
Pojedyncze meble utrzymane w stylu vintage mogą stanowić ciekawy kontrapunkt stylizacji minimalistycznych, niemal monochromatycznych, nastawionych na funkcjonalność. Wystarczy pamiętać o tym, że rozwiązanie eklektyczne w aranżacjach mieszkań stanowić mogą sposób na wyrażenie indywidualizmu właściciela i być po prostu ciekawsze od utartych schematów.