Jak możemy mieć pewność, że nasz żuraw funkcjonuje prawidłowo?
Budownictwo i nieruchomości
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak możemy mieć pewność, że nasz żuraw funkcjonuje prawidłowo?

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy dźwig działa bezpiecznie, są regularne kontrole. Inspekcje mogą być wykonywane przez wykwalifikowany serwis żurawi lub przez samego operatora dźwigu, ale ważne jest, aby obie strony były przeszkolone i dobrze wyszkolone w celu przeprowadzenia skutecznych inspekcji.

Oto kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas przeprowadzania inspekcji:

Sprawdź czy nie ma żadnych pęknięć

Sprawdź, czy nie ma oczywistych problemów, takich jak zużyte opony, uszkodzone śruby, pęknięte przewody hydrauliczne itp. Tego rodzaju uszkodzenia są łatwe do zauważenia i powinny być natychmiast zgłaszane.

Sprawdzić, czy nie ma śladów korozji

Sprawdzić, czy nie ma pęknięć i zużycia na ruchomych częściach dźwigu. Obejmuje to sprawdzenie liny wciągnika, kół pasowych, kół linowych i lin stalowych. W przypadku zauważenia jakichkolwiek uszkodzeń lub zużycia należy natychmiast zgłosić to wykwalifikowanemu mechanikowi.

Sprawdź działanie wszystkich elementów w żurawiu

Sprawdź, czy wszystkie elementy takie jak układ hamulcowy, układ sprzęgła, układ sterowania wysięgnikiem i układ sterowania przeciwwagą działają prawidłowo. Wszystkie te systemy powinny działać płynnie przy niewielkim wysiłku z Twojej strony, po tym jak zostały odpowiednio wyregulowane podczas montażu. Jeśli podczas kontroli znajdziesz jakiekolwiek problemy, należy je natychmiast zgłosić, aby można było je naprawić, zanim staną się zagrożeniem dla bezpieczeństwa Twojego lub innych osób.

Sprawdź zużycie sprzętu

Sprawdź, czy nie ma oznak zużycia, takich jak pęknięta farba lub uszkodzona farba z powodu nadmiernego zużycia spowodowanego tarciem części ocierających się o siebie w czasie (np. podwozie). Pęknięcie farby nie musi oznaczać innego problemu z żurawiem, ale należy je sprawdzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zabawki warto kupić dla malucha?
Jakie zabawki warto kupić dla malucha?
Grzechotki są doskonałe dla niemowląt, ponieważ łatwo je trzymać i potrząsać nimi. Gdy dziecko podrośnie, wypróbuj zestaw w innym rozmiarze […]
Sposoby na zadbaną i jędrną skórę – jak o nią dbać?
Sposoby na zadbaną i jędrną skórę – jak o nią dbać?
Utrzymanie skóry w dobrej kondycji jest bardzo ważne, szczególnie dla większości kobiet. Aby należycie dbać o skórę ciała i twarzy, […]
Jaki fotelik dla dziecka zakupić do samochodu?
Jaki fotelik dla dziecka zakupić do samochodu?
Wszyscy rodzice bez wyjątku powinni jak najlepiej dbać o bezpieczeństwo swojego dziecka. Jednym z warunków zapewnienia maluchowi optymalnego poziomu ochrony […]
Ostatnie wpisy