Życie i człowiek

Kot z zaburzeniami odżywiania – jakie jedzenie najlepiej dla niego przygotowywać

Odpowiedni wybór karmy to czynnik bardzo wyraźnie oddziałujący na życie kota. Często podjęcie dobrej decyzji może być dla właściciela prawdziwym wyzwaniem. Dobrym rozwiązaniem może być zasięgnięcie porady u weterynarza lub dobrego dietetyka. Jest to opcja szczególnie polecana w przypadku występowania u pupila zaburzeń odżywiania. Wszelkiego rodzaju choroby układu pokarmowego wymagają dokładnego zbilansowania pod względem wszystkich zawartych w karmie składników.

Karma dla kota z zaburzeniami odżywiania – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim zależne jest to od rodzaju choroby bądź zaburzenia. Najważniejsza jest odpowiednia diagnostyka przez dobrego lekarza weterynarii. Po odpowiednim określeniu choroby i potrzeb zwierzaka należy wybrać dobrze dopasowaną karmę. Jeżeli pupil ma problemy żołądkowe pokarm powinien być lekkostrawny, bogaty w przeciwutleniacze oraz pełen nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dla wrażliwego żołądka ważne jest również to aby porcje były małe i często podawane. 

Alergie – o czym pamiętać?

Wbrew pozorom u kotów często występują alergie. Jest to sytuacja, w której szczególnie ważny jest dobór odpowiedniej karmy. W asortymencie sklepu https://exclusion.pl/ znajdują się produkty przeznaczone specjalnie dla czworonożnych alergików. Właściwym rozwiązaniem będzie wybór karmy posiadającej tylko jedno źródło białka i węglowodanów. W przypadku występowania alergii należy wykluczyć zboża i produkty roślinne. Szkodliwa może być także zawartość syntetycznych przeciwutleniaczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji