Budownictwo i nieruchomości

Jak uchronić budynek przed pożarem?

Dane statystyczne wyraźnie wskazują, że liczba pożarów budynków prywatnych i przemysłowych z roku na rok wzrasta. Najczęstszym powodem takiego zdarzenia jest wadliwa instalacja elektryczna lub grzewcza, zwykły pech, ewentualnie nieuwaga ze strony osób przebywających w danym obiekcie. Aby w znacznym stopniu zwiększyć swoje bezpieczeństwo, warto posiadać m.in. gaśnicę proszkową i dobrze wyposażoną apteczkę. Jeśli chodzi o tego typu sprzęt PPOŻ Warszawa to miasto, w którym funkcjonuje co najmniej kilka sklepów posiadających go w ofercie. 

Zaawansowana instalacja przeciwpożarowa to najlepsze rozwiązanie

Dom jednorodzinny stosunkowo łatwo jest zabezpieczyć przed pożarem. Wystarczy bowiem dbać o regularne dokonywanie przeglądu technicznego instalacji elektrycznej i gazowej, wyłączać urządzenia domowe z prądu (gdy nie pracują), a także co jakiś czas sprawdzać jakość przewodów, włączników i gniazdek prądowych. Dodatkową zalecaną formą ochrony są czujniki dymu oraz temperatury, które powinny zostać zamontowane w pomieszczeniach o podwyższonym ryzyku zaistnienia ognia (np. kuchni, kotłowni). Oczywiście wymogiem koniecznym jest też posiadanie sprawnej gaśnicy proszkowej.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku zakładów przemysłowych. Tutaj bowiem niezbędne jest wdrożenie całej skomplikowanej instalacji przeciwpożarowej. Powinna ona obejmować m.in. liczne detektory ognia oraz dymu, specjalne tryskacze sufitowe z dyszami wylotowymi, urządzenia oddymiające, oświetlenie ewakuacyjne, znaki ostrzegawcze i centralę sterującą. Jeśli posiadamy obiekt fabryczny i interesują nas profesjonalne instalacje przeciwpożarowe Warszawa to miasto, w którym bez problemu znajdziemy firmę zajmującą się ich montażem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji