W trakcie urządzania mieszkania bierzemy pod uwagę wiele czynników, które decydują o końcowym efekcie. Przy wyborze mebli oraz wszelkich dodatków istotne jest przede wszystkim zachowanie spójności, ale zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w kwestii oświetlenia. Wynika to z faktu, że każde wnętrze wymaga odpowiednio dostosowanej barwy światła – ma ono nie tylko znaczenie funkcjonalne, ale również pośrednio wpływa na nasze emocje (nastrój, ogólne samopoczucie itp.). Warto się zainteresować lampami Sigma, gdyż w ofercie tej marki znajdziemy produkty wyposażone w żarówki o każdej barwie.
W sklepach można kupić lampy i inne konstrukcje wyposażone w żarówki emitujące światło o barwie ciepłej, zimnej oraz neutralnej. Barwa ciepła (2700-3500 Kelvinów) charakteryzuje się mocno żółtym odcieniem, więc daje światło przyjemne dla ludzkiego oka i bardzo nastrojowe. Barwa zimna (6000-6500 K) pobudza do aktywności i pracy oraz wspomaga zdolność koncentracji, ale jednocześnie jest ostra i przez to niezbyt miła dla oka. Z kolei barwa neutralna (4000-4500 K), przez wiele osób uznawana za chłodną, jest wyjątkowo zbliżona do naturalnego, dziennego światła.
Do sypialni, salonu oraz pokoju dziecięcego, czyli miejsc służących do wypoczynku, zaleca się wybór oświetlenia emitującego światło w delikatnie ciepłych tonach, które będzie działało na nas uspokajająco i relaksująco. Warto pomyśleć o Italux lampach, ponieważ produkty tej firmy są dedykowane właśnie tym konkretnym pomieszczeniom. W kuchni i łazience natomiast postawmy na sporą różnorodność.
W tym pierwszym wnętrzu najlepiej zainstalować kinkiety, lampy ścienne i podświetlenia półek oraz okapu (w postaci list LED-owych). Jeśli chodzi o górne źródła światła, to znakomicie sprawdzi się barwa neutralna. Blaty z kolei można oświetlać dowolną barwą. W łazience zamontujmy natomiast oświetlenie o barwie neutralnej na górze (żarówki LED-owe), a w pozostałej części powinna dominować barwa lekko chłodna.