Dom i wnętrze

Do jakich wnętrz pasuje fototapeta?

Nie da się ukryć, że powracającym hitem aranżacji wnętrz są fototapety. Były one modne lata temu i do dzisiaj wiele osób ma je na ścianach. Jednak w ostatnim czasie znowu wrócił na nie trend. Obecnie są one wykonywane z wielu różnych materiałów, które gwarantują, że tapety będą bardzo trwałe, ale też wodoodporne czy po prostu w żywej kolorystyce. Bez trudu można zamówić też fototapety na wymiar, dzięki czemu będziemy mogli je dopasować do każdej ściany lub jej fragmentu. Jednak pozostaje pytanie: do jakich pomieszczeń będzie pasować taka ozdoba?

Gdzie sprawdzi się fototapeta?

Ten element dekoracji ścian z powodzeniem można wykorzystać w wielu wnętrzach. Świetnie sprawdzi się w sielskim stylu dekoracji kuchni, ale też w nowoczesnym wnętrzu, gdzie króluje wysoki połysk. Nawet w stylu industrialnym czy eklektycznym wykorzystanie tapety ze wzorem lub fototapety z ciekawym miejscem świetnie podkreśli taką aranżację wnętrza. A czy pasuje ona do każdego pokoju? Można z powodzeniem stwierdzić, że tak, ponieważ istnieje ogromna ilość wzorów.

Fototapetę można wykorzystać też w przedpokoju, aby stworzyć iluzję optyczną i powiększyć to małe pomieszczenie. Bez trudu znajdziemy też fototapety do jadalni czy kuchni, które sprawią, że spożywanie posiłków będzie przyjemniejsze. Większość osób jednak stawia na położenie takiej dekoracji w salonie albo w sypialni. Wcale nie trzeba wybierać głównej ściany na taką atrakcję. Wybierając ścianę o najmniejszej powierzchni też można uzyskać oczekiwany efekt podkreślenia ogólnej stylizacji wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji