Czy warto rozpocząć naukę jazdy tylko na automatach?
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czy warto rozpocząć naukę jazdy tylko na automatach?

Wbrew pozorom nie ma istotnych różnic pomiędzy egzaminem zdawanym na samochodach z tradycyjną skrzynią manualną i automatyczną. Zadania są identyczne, choć w drugim przypadku należy doliczyć koszt dostarczenia odpowiedniego pojazdu, ponieważ WORD nie dysponuje tymi z automatyczną skrzynią biegów. Zwykle pojazd wynajmowany jest od instruktora, który prowadził kurs. Dla wielu osób to spore ułatwienie, ponieważ samochód jest dobrze znany i pozwala czuć się bezpieczniej.

Zalety i wady praw jazdy z automatyczną skrzynią biegów

Pierwszą zaletą jest spore ułatwienie egzaminu, ponieważ egzaminowany nie musi martwić się o zmianę biegów czy kontrolę obrotomierza. Ponadto samochód egzaminacyjny jest taki sam jak ten na kursie, co jest kolejnym ułatwieniem. Niestety otrzymane po pozytywnym wyniku prawo jazdy uprawnia wyłącznie do prowadzenia aut tylko z automatyczną skrzynią biegów. Aby rozszerzyć uprawnienia na manualną skrzynię, należy podejść do kolejnego egzaminu. Serwis takiego pojazdu jest zdecydowanie droższy, dlatego warto pomyśleć o tym przed podjęciem decyzji o rodzaju egzaminu. Więcej szczegółowych informacji o zasadach dowiemy się na stronie internetowej szkoły jazdy https://www.gazelka.pl/.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?
Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?
Handel nieruchomościami może być wyjątkowo opłacalnym zajęciem pod warunkiem, że zapoznamy się z jego tajnikami. Chodzi między innymi o podstawowe […]
Rodzaje pomp i ich zastosowanie
Rodzaje pomp i ich zastosowanie
Pompy stosowane przemysłowo różnią się między sobą materiałem, sposobem montażu, zastosowaniem, a także formą transportowania cieczy lub ciał stałych. Pompy […]
Jakie kwiaty warto sprezentować swojej wybrance?
Jakie kwiaty warto sprezentować swojej wybrance?
Róże, czekoladki i misie to symbole miłości, ale może je podarować swojej pani tylko mężczyzna. Kwiaty są najlepszym przyjacielem kobiety […]
Ostatnie wpisy