Organizacja przyjęcia ślubnego wymaga od pary wielu godzin przygotowań oraz ogromnego zaangażowania. Jedną z takich kwestii jest rozdawanie zaproszeń na ślub. Czy istnieją jakieś standardy, które konkretnie mówią, kiedy należy je wręczać? Pewne jest, że im wcześniej poinformujemy rodzinę i znajomych o przyjęciu, tym większe szanse, że będą nam oni towarzyszyć w tym wyjątkowym dniu. Ale w jaki sposób to robić – wysyłać zaproszenia pocztą, czy może pojedynczo odwiedzać wszystkich gości?
Wiele młodych par decyduje się na osobiste wizyty u swojej rodziny, przyjaciół, a nawet dalszych znajomych, aby wręczyć zaproszenia ślubne. To bardzo miły gest, który dodatkowo pozwala zacieśnić i odnowić dalsze relacje. Wspólne wypicie herbaty i chwila rozmowy staną się istotne dla obu stron, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z rodzicami, dziadkami czy po prostu osobami starszymi.
Taki sposób wręczania może być jednak nieco kłopotliwy, zwłaszcza gdy macie rodzinę mieszkającą w całej Polsce. Wówczas konieczne jest dokładne zaplanowanie sobie wizyt, nawet do 6 miesięcy przed przyjęciem ślubnym. Dzięki temu uda Wam się dotrzeć do każdego, a w dodatku dacie zaproszonym czas na wzięcie sobie wolnego i konkretne zaplanowanie sobie tego ważnego dnia.
W przypadku większych uroczystości odwiedziny wszystkich potencjalnych gości mogą być problemem. Wysyłajcie wówczas zaproszenia do dalszej rodziny i znajomych, a tylko do najbliższych przyjeżdżajcie z osobistą wizytą. Takie listowne zaproszenia najlepiej wysyłać nawet do 5 miesięcy wcześniej.