Sufit podwieszany – jak zamontować go w salonie?
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sufit podwieszany – jak zamontować go w salonie?

Sufit podwieszany to element coraz częściej spotykany w salonach znajdujących się w polskich domach i mieszkaniach. Dodaje bowiem pomieszczeniu nowoczesnego charakteru i jednocześnie wzbogaca jego aranżację. Poza tym stwarza możliwość skutecznego zamaskowania nieestetycznych niedoskonałości występujących na powierzchni ściany oraz uzyskania niezwykle ciekawych kompozycji z oświetleniem LED w roli głównej. Jeśli interesują nas sufity podwieszane Poznań to miasto, gdzie funkcjonuje firma zajmująca się na co dzień ich montażem.

Instrukcja krok po kroku dla amatorów

W kategorii sufitów podwieszanych wyróżniamy konstrukcje kasetonowe, napinane i panelowe. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z usług profesjonalistów, którzy szybko i skutecznie zainstalują obiekt w salonie. Alternatywę stanowi samodzielne przeprowadzenie tego procesu – wystarczy posiadać trochę umiejętności w zakresie majsterkowania i dysponować odpowiednimi materiałami. W pierwszej kolejności zaleca się stworzenie wstępnego projektu i przeprowadzenie wymaganych pomiarów. Następnie należy przygotować profile, części złączne (kołki, śruby, wkręty), wieszaki, ołówek stolarski, poziomnicę laserową, masę szpachlową i siatkę przeznaczoną do zbrojenia. Oto poszczególne etapy:

  • dokładne wyznaczenie poziomu sufitu (zwane fachowo trasowaniem)
  • solidne przymocowanie profili nośnych zgodnie z narysowanymi liniami na ścianach (używa się do tego zazwyczaj dedykowanych kołków)
  • nakreślenie na suficie zarówno linii dla profili głównych, jak i punktów dla wieszaków (pożądana odległość to około 60 cm)
  • zamontowanie profili i wieszaków za pomocą stalowych prętów (zadaniem tych drugich jest efektywne utrzymanie ciężaru całej konstrukcji)
  • przykręcenie śrubami wybranych płyt
  • zaszpachlowanie spoin pomiędzy płytami oraz pomalowanie sufitu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega prowadzenie księgowości działalności gospodarczych?
Na czym polega prowadzenie księgowości działalności gospodarczych?
Każda firma, nawet ta najmniejsza, musi rozliczać się ze swoich dochodów. W tym celu konieczne jest prowadzenie księgowości działalności gospodarczej, […]
Uczymy dziecko podstaw ruchu drogowego
Uczymy dziecko podstaw ruchu drogowego
Każde dziecko prędzej czy później może stać się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, więc lepiej jak najwcześniej zadbać o jego rzetelną […]
Ostatnie zmiany w prawie o ruchu drogowym
Ostatnie zmiany w prawie o ruchu drogowym
Od 1 czerwca obowiązują nowe, zaostrzone przepisy w prawie o ruchu drogowym. Skierowane są one w nieodpowiedzialnych kierowców, którzy nagminnie […]
Ostatnie wpisy