Jak zacząć naukę robienia na drutach?
Życie i człowiek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zacząć naukę robienia na drutach?

Robótki ręczne od kilku lat wracają do łask, już nie tylko jako zajęcie dla osób na emeryturze, ale również sposób na relaksujące i kreatywne hobby, pomagające odpocząć po ciężkim dniu pracy. Jedną z nich, nie tracącą na popularności, jest robienie na drutach. Kiedyś, by zacząć przygodę z dzierganiem, młode dziewczyny musiały uczyć się od swoich babć, cioć i mam. Dziś, jeśli nie ma się „pod ręką” dobrego instruktora, wystarczy Internet, który pełen jest filmów instruktażowych oraz przepięknych wzorów. 

Co będzie potrzebne na początek? 

Zanim jeszcze rozpocznie się naukę robienia na drutach, należy przede wszystkim zaopatrzyć się w wygodne druty i na początek jeden motek włóczki. Najważniejszą rzeczą, jaką trzeba widzieć na początek jest fakt, że średnica drutów musi zostać odpowiednio dobrana do grubości włóczki, lub na odwrót. Najłatwiej pracuje się z prostymi drutami akrylowymi lub plastikowymi. Są one wygodniejsze dla początkujących niż tradycyjne druty metalowe, lub piękne, ale nieco trudniejsze w obsłudze druty drewniane.

Najbardziej uniwersalnym rozmiarem będzie 3,5 -4,5 mm. Nie są one ani zbyt cienkie, ani zbyt grube, co ułatwia naukę, a dodatkowo pasują do największej ilości włóczek. Wybierając włóczkę warto zaś zwrócić uwagę na to, czy nie jest zbyt włochata i rozciągliwa, ponieważ pierwsze oczka dużo łatwiej przerabia się nićmi o bardziej zwartym i gładkim splocie, przypominającymi sznureczek. Szukając wysokiej jakości, pięknej wełny, a później także niebanalnych wzorów dziewiarskich, warto zajrzeć na https://rebecadelana.pl.

Umiejętności podstawowe

Naukę zacząć trzeba od trzech niezbędnych umiejętności: nabierania oczek, przerabiania oczek prawych i lewych oraz ich zamykania, które możemy zdobyć z pomocą filmów instruktażowych. Są to podstawy, które niestety wymagają dość sporo ćwiczeń, by tworzony ścieg był równy i estetyczny. Nie warto więc na początek decydować się na skomplikowane wzory, ponieważ wysoki poziom trudności może okazać się zniechęcający. Lepszym pomysłem na pierwszy projekt, będzie na przykład szalik, wykonany najprostszym ściegiem. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak rozliczyć PIT?
Jak rozliczyć PIT?
Nieuchronnie zbliża się do nas koniec roku, a co za tym idzie czas podsumowań, rozliczeń w związku z czym każdy […]
Inspiracje na prezent dla drugiej połówki
Inspiracje na prezent dla drugiej połówki
Święta Bożego Narodzenia to wspaniały czas, wypełniony pięknymi dekoracjami, aromatycznym jedzeniem oraz ciepłem rodzinnej atmosfery. Jest to także doskonała okazja, […]
Jaki rodzaj ogrzewania wybrać do nowo wybudowanego domu?
Jaki rodzaj ogrzewania wybrać do nowo wybudowanego domu?
Wybór metody ogrzewania domu jest niezwykle istotny, bo to właśnie ono generuje bardzo duże koszty każdej zimy. Z jednej strony […]
Ostatnie wpisy