Dlaczego warto chodzić na wizyty kontrolne do stomatologa?

Regularne odwiedzanie stomatologa pozwala uniknąć wielu problemów z zębami. Wizyty kontrolne pozwalają szybko wykryć ewentualne problemy zdrowotne związane z próchnicą czy kamieniem nazębnym. Pamiętać o tym powinny nie tylko dzieci, ale również dorośli. Dlaczego warto regularnie chodzić na kontrole? 

Co pozwalają wykryć regularne wizyty kontrolne? 

Badanie stomatologiczne pozwala dokładnie zbadać stan higieny jamy ustnej. Można wcześniej wykryć próchnicę, co umożliwia wcześniejsze leczenie zęba lub całego uzębienia. Warto zapisać się na wizytę na stronie https://dentysta-stomatolog.konin.pl/ i jak najszybciej wykryć problemy z kamieniem nazębnym. Zbyt późne leczenie spowoduje, że nie pomoże już zwykła szczoteczka albo nić dentystyczna. Trzeba będzie udać się na znacznie boleśniejsze zabiegi. Znacznie lepiej przeciwdziałać im dzięki kontrolom. Wystarczy wizyta raz na około 6 miesięcy. 

Czy na wizyty kontrolne powinny udawać się dzieci? 

Na wizyty kontrolne powinny regularnie chodzić również dzieci. Według stomatologów powinno to być nawet raz na 3 miesiące. Intensywny wzrost uzębienia oraz wypadanie mleczaków powoduje, że w jamie ustnej dochodzi do ciągłych zmian. Na wizyty powinno się chodzić zwłaszcza przy wyrastających zębach stałych. Stomatolog może odpowiednio wcześnie zauważyć konieczność założenia aparatu nazębnego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wybór redakcji